Jednou nohou v Bangkoku

V Bangkoku sa zastavíme skutočne len na skok. Na letisku sa predčasne potešíme, že let bol rýchly a bezproblémový. Cesta z letiska do centra nám ale trvá viac než dve hodiny!! Ešte že nás vyzdvihla Ďuriho kamaráta manželka, ktorá má auto plné plyšových vankúšov a tak naše deti cestu sladko prespia. Vraj sú tu takéto dopravné kolapsy celkom bežné, napríklad keď sa kráľovská rodina rozhodne si spraviť výlet, všetky cesty v okolí jednoducho uzavrú…..

Ubytujeme sa v Nouvo City hoteli, hneď vedľa prefláknutej Khao San road (aj naše deti tam došli pešo), ktorý vrelo odporúčame ďalej. Strešný bazén s čistučkou vodou a výhľadom na mesto padol dobre každý deň. Obrovský výber jedla na raňajky a detské príbory, čisté izby s uterákmi poskladanými do tvaru sloníka a strašne milý personál, ktorý inak pravidelne školí práve na customer experience Ďuriho kamarát, ktorý nám to tu odporučil.

V blízkosti hotela vyskúšame dve dobré reštiky. Prvá, Madame Musur Samsen, je cenovo trošku drahšia, ale s dobrou kávou, nudlami či špagetami pre deti a Khao Soi polievka pre nás. Druhá je vyhlásená “šmykňa”, kde šéfkuchár priamo na ulici pripravuje ryby a morské plody, občas na takom plameni, že mám chuť zavolať hasičov. Je to pár plastových stolov na ulici, ale čaká sa na nich fronta. Jedlo je vynikajúce a lacné, volajú sa Jok Pochana. Personál opäť neskutočný! Naše deti majú veľmi mrzutý večer a celý personál sa snaží rukami, nohami, hračkami, sladkosťami ich aspoň trošku rozveseliť. Nepamätám sa, či sa našim deťom takto niekedy venovali v reštaurácii v ČR/SR, a hlavne keby boli deti v takej namrzenej nálade ako tie naše dnes.

Btw, kúpte si dostatok opaľovacieho krému doma. Alebo na severe Thajska. V Bangkoku a južnejšie zaplatíte za 100 ml zhruba 500 bathov!

V Bangkoku stihneme aj večeru s kámošom Mirom a jeho priateľkou. Sú to obaja svetobežníci a dajú nám kopec cestovateľských tipov. A Ďurimu prinesú novú hračku 😊 Miro je totiž tak trochu blázon do dronov, a tak veľmi rád jeden Ďurimu objednal a priviezol 😊

Do našich dvoch dní v Bangkoku sme vtesnali aj výlet do Damnoen Saduak floating market, teda plávajúceho trhu. Mať viac času tak vyberieme iný menej populárny trh (Amphawa Floating Market), alebo sa sem aspoň dopravíme po vlastnej ose. S cestovkou to bol klasický thajský stresík 😊 Cesta minibusom trvala niečo cez dve hodiny. Na trhu je skutočne prehnane veľa turistov, pretože všetky tieto minibusy z Bangkoku chodia presne v rovnakom čase! Na samotnú prehliadku trhu nám nechali veľmi málo času (cca 1,5 hod), hlavne keď cestujete s drobcami a občas potrebujete aj zastaviť, zjesť si banán, nájsť wecko, vymeniť plienku alebo utrieť slzičku.

Trh je postavený v okolí vodných kanálov a samozrejme súčasťou trhu sú aj loďky plávajúce po týchto kanáloch. Práve preto to tu navštevuje toľko turistov, pretože je to proste fotogenické! Loďky plné ovocia, prútených klobúkov alebo aj čerstvých nudlí k obedu. Okolité stánky predávajú maľované obrazy, oblečenie, suveníry. Jednu drevenú lodičku si prenajmeme, aby nás povozila po kanále. Vždy keď sa nám niečo po ceste zapáči, tak náš „gondolier“ pri danom obchodíku pristaví loďku. Ďuri si kupuje klobúk „ryžák“ ktorý zjedná zo 450 na 180 bathov. Potom sa mu podobne podarí zjednať aj cena hračkárskeho tuk-tuku pre Enza, jeho obchodnými schopnosťami bavíme celú loďku…

Večer ešte rýchla kúpačka na streche a šup do postele, budík je nastavený na 04:00…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s